náramky z bavlnek

Náramky přátelství z bavlnek


Pomůcky

Co budete potřebovat

K uvázání náramku přátelství z bavlnek budete potřebovat několik pestrobarevných bavlnek. Kolik bavlnek a jaké barvy poznáte podle návodu na náramek, nebo podle vlastní fantazie.

bavlnky

Dále budete potřebovat zavírací špendlík na přichycení práce. Náramek si můžete při jeho výrobě přichytit třeba do polštářku. Práci si tam pak můžete nechat, i když zrovna nebudete na náramku dělat. Dále si můžete náramek přichytit do látky na kalhotách těsně nad kolenem. Tenhle způsob má tu výhodu, že můžete pracovat kdykoliv a kdekoliv.

zavírací špendlík

Pak budete také potřebovat nůžky na odstřihnutí potřebné délky bavlnky.

nůžky

Co by se mohlo hodit

Při vázání náramku určitě sem tam uděláte nějakou tu chybku. Potom se vám bude hodit tenký špendlík (nebo tenký zavírací špendlík), kterým můžete uzlíček rozvázat.

Začátečníci taky mají občas problém s tím, že se jim pomíchají bavlnky a pak neví, která má kde být. Na to se hodí mít bavlnky nějakpřichycené na tom místě kde mají být. Mě se na tohle nejlépe osvědčila mělká krabice (od puzzle, jenom spodní díl), do které jsem udělala na boku několik zářezů. Dovnitř si potom dám polštářek s bavlnkami upevněnými zavíracím špendlíkem a konce bavlnek zaháknu do zářezů v krabici. Tohle je velmi užitečné i pro zkušenější náramkáře. Já to používám když začínám náramek zpětnými uzlíčky (hlavně když je hodně široký).

Když už máte kus náramku hotový, tak doporučuji připevnit si ho těsně nad místem, kde zrovna vážete, dalším zavíracím špendlíkem. Práce se Vám pak nebude tolik hýbat. Někteří také doporučují připevňovat náramek pomocí obyčejných špendlíků. Podle mojí zkušenosti pak ale v náramku zůstávají dírky.

připevnění 2