náramky z bavlnek

Náramky přátelství z bavlnek


Význam barev

Na této stránce naleznete popis významu barev. Doufám, že vám to pomůže při rozhodování jaké barvy bavlnek máte na náramku použít.

Bílá barva

bílá barva

Je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti, ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů a symbolizuje konec. Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení. Tuto barvu mají rádi lidé otevření, upřímní a nekompromisní. Stabilizuje, posiluje a očišťuje. Umocňuje působení barvy, s níž je používána.

Žlutá barva

žlutá barva

Je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Ztělesňuje pocit svobodného, nezatíženého vývoje. Podporuje metabolismus, pomáhá při komunikaci. Učí nás asertivitě, umět vyjádřit svůj vlastní názor a nemít výčitky svědomí. Podporuje intuici a tvořivost. Léčí orgány trávicího traktu.

Oranžová barva

oranžová barva

Oranžová je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Vzbuzuje v nás zvědavost a touhu po dobrodružství. Tuto barvu mají rádi společenští lidé. Dodává životní radost a sílu, pohlcuje negativní energie. Pomáhá léčit fobie všech druhů, překonávat depresi a těžké životní okamžiky. Je to barva moudrosti. Má blahodárný vliv na trávení.

Červená barva

červená barva

Červená je teplou stimulující barvou. Oživuje nás a dodává nám odvahu. Symbolizuje krev, pohyb, vitalitu, energii a životní sílu. Červená je extrovertní barva. Pokud dáváte přednost této barvě, býváte často impulzivní, dokonce až agresivní. Dodává velké množství energie, aktivuje, zahřívá, probouzí životní energii. Pro vzletné povahy působí jako pevná půda pod nohama a podporuje zrealizování všech nápadů. Podporuje imunitní systém.

Růžová barva

růžová barva

Symbol něhy, jemnosti a romantické lásky, zároveň však také nezralosti a naivity. Je označována jako barva srdce. Prozrazuje sentimentalitu a jemnost. Tuto barvu si nejvíce oblíbily blondýnky. Uvolňuje napětí ve svalech a v mysli.

Fialová barva

fialová barva

Je to mystická barva, která je symbolem duchovna i srdečnosti. Vzniká sjednocením dvou kontrastních a energetických faktorů - modrým klidem a červenou sílou, které se navzájem vyrovnávají. Fialová stejně jako modrá patří k chladným barvám. Působí na centrální nervový systém uklidňujícím dojmem a vyvolává spánek. Přináší inspiraci, pokoru a napomáhá meditacím. Pokud máte rádi tuto barvu pak jste originální samostatný člověk s nezávislými názory a máte umělecké sklony. Zklidňuje hyperaktivní děti.

Modrá barva

modrá barva

Patří ke studeným barvám, symbolizuje moře, nebe, ale i povinnosti. Vyjadřuje pocit svobody, napomáhá k inspiraci pocházející z našeho nitra. Představuje opatrnost, rozvážnost a nečinnost. Vyjasňuje a rozšiřuje duši. Je to hlavní barva sebevyjádření ve všech oblastech. Je výborné ji používat při problémech v komunikaci a sdělování. Propojuje srdce a rozum. Přináší úspěch při jednání s úřady.

Tyrkysová barva

tyrkysová barva

Spojuje blahodárné účinky modré a zelené a tím nás očišťuje a zároveň posiluje. Má uklidňující účinky na tělo i duši. Symbolizuje svobodnou duši. Podporuje sebevědomí a podněcující fantazii a spontánnost. V negativním chápání je tyrkysová symbolem sobectví a nezdravé touhy po uznání. Tiší pocit hladu a je proto vhodná při dietách.

Zelená barva

zelená barva

Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem. Představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení. Lidé mající rádi tuto barvu budou více ochotní rozdávat lásku a pomáhat motivovat ostatní. Léčí nás a dává nám pocit vyrovnanosti a míru, uklidňuje a harmonizuje nervovou soustavu. Povzbuzuje přátelství, lásku a sounáležitost k okolí. Učí nás umět se odevzdat.

Hnědá barva

hnědá barva

Symbolizuje trpělivost a spolehlivost. Je to barva země a pokory. Preferují ji lidé, kteří stojí nohama pevně na zemi, mají rádi přírodu a umí dobře hospodařit s penězi. Ve snech je symbolem všednosti. Dodává klidnou stálou energii. Je barvou zdravého rozumu.

Šedá barva

šedá barva

Je barvou neutrality a kompromisu. Je to typická barva stínů, vzniklá směsí světla a temnoty. Přitahuje opatrné a málo sebejisté lidi, kteří můžou mít strach ze života. Šedá je často vnímána jako nudná barva, typická barva stínů, je symbolem nevědomí či podvědomého konání. Je to barva potlačování, omezování, nejistoty a strachu ze života.

Černá

černá barva

Symbolizuje tajemno, prázdno, mystiku a smutek i přesto nám pomáhá neuzavírat se do sebe a neztratit se v neklidném světě. Zvláštní obliba v této barvě může znamenat zvýšenou citlivost, skrývání a uzavřenost. Tato barva pohlcuje energii. Její přílišné použití odebírá energii z těla a tím vede ke stavům sklíčenosti. V kombinaci s bílou tvoří celek složený z protikladů.

Stříbrná barva

stříbrná barva

Stříbrná barva symbolizuje hojnost, romantiku, naději ale také potenciální smutek. Stříbrná je často oblíbená ve směsi s jinými barvami.

Zlatá barva

zlatá barva

Dává pocit hojnosti, lesku a bohatství. Je barvou správného středu, univerzální lásky a nejvyšších hodnot zastoupených idealismem, velkorysostí a šlechetností. Mění porozumění v moudrost, podněcuje řešení psychických problémů, dává pocit bohatství, lesku a tepla. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné a žádoucí. Vyjadřuje klid a vyrovnanost duše a těla.