náramky z bavlnek

Náramky přátelství z bavlnek


Návody na náramky

Návod na 3D náramek proužky

Na náramek budete potřebovat šest různobarevných bavlnek. Bavlnky značené v návodu bílou barvou jsou používané pouze jako spodní nitě, takže je v hotovém náramku není vůbec vidět. Já jsem tento náramek udělala z bavlnek červené, oranžové, žluté, zelené, modré a fialové. Všechny bavlnky si nastříhejte dvakrát, asi 10cm od konce zauzlujte, pomocí zavíracího špendlíku si náramek přichyťte k podložce a seřaďte si bavlnky podle nákresu.

Pro začátečníky doporučuju si návod vytiskonout a srolovat, aby viděli návod ve stejném tvaru jak bude potom vypadat náramek. Jde to pak lepší pochopit.

3D náramek proužky - návod Začněte jako normální plochý náramek, jenom budete vázat odzadu. Nejdřív vezměte fialovou nit (předposlední) a uvažte s ní jeden ulíček doprava. Potom vezměte modrou nit a udělejte s ní dva uzlíčky doprava. Obdobně pokračujte i dál. To znamená zelenou tři uzlíčky, žlutou čtyři uzlíčky, oranžovou pět uzlíčků, červenou šest uzlíčků, fialovou sedm uzlíčků, modrou osm uzlíčků, zelenou devět uzlíčků, žlutou deset uzlíčků, oranžovou jedenáct uzlíčků a konečně tou první červenou dvanáct uzlíčků

3D náramek proužky - návod Teď teprve náramek spojíme do kruhu. Náramek si předem trochu vytvarujte do trubičky. Fialovou nití(poslední) udělejte uzlíček kolem nitě první a to tak, že si náramek přetočte naruby (tím se zpevní tvar trubičky a na vnější straně bude ta horní strana náramku) a udělejte normální uzlíček doprava. Celkem fialovou udělejte dvanáct uzlíčků. Potom vezměte modrou a udělejte s ní dvanáct uzlíčků doprava. Tímto postupem vlastně děláte celý náramek.

3D náramek proužky - návod

3D náramek proužky - návod

Nakonec z nití uvažte na konci i na začátku copánky.