náramky z bavlnek

Náramky přátelství z bavlnek


Návody na náramky

Návod na náramek světýlka

náramek co na něj by v knížce jen obrázek, návod tam chyběl
obrácené barvy

Náramek světýlka patří mezi středně těžké. Procvičíte si na něm uzlíčky vázané do prava i do leva. Jeho základem je šipkový náramek. Na náramek budete potřebovat 11 různobarevných bavlnek a jedna bavlnka libovolné barvy. Já jsem použila přecho od hnědé, přes červenou a oranžovou až po žlutou bavlnku. V nákresu jsem použila různé barvy, protože odstíny té samé barvy by se pak mohli hodně plést. Každou barvu si nastřihněte dvakrát, asi 10cm od konce zauzlujte, pomocí zavíracího špendlíku si náramek přichyťte k podložce a seřaďte si bavlnky podle nákresu.

náramek světýlka - návod Nejdřív budete vázat zleva do prava. Vezměte černou bavlnku a udělejte devět černých uzlíčků, jeden tmavo modrý a jeden černý. Vezměte šedou bavlnku a udělejte sedm šedých uzlíčků, jeden modrý a dva šedivé. Potom vezměte hnědou bavlnku a udělejte pět hnědých uzlíčků, jeden tmavo zelený a tři hnědé. Vezměte červenou bavlnku a udělejte tři červené uzlíčky, jeden zelený a čtyři červené uzlíčky. Dál udělejte jeden oranžový, jeden žlutý a pět oranžových uzlíčků. Potom vezměte zlatou bavlnku, udělejte čtyři zlaté uzlíčky, jeden tmavo modrý a jeden zlatý. Teď si vezměte žlutou bavlnku. Udělejte dva žluté uzlíčky, jeden modrý a dva žluté uzlíčky. Pak vezměte světle zelenou bavlnku. Udělejte čtyři světle zelené uzlíčky. Vezměte zelenou bavlnku a udělejte tři zelené uzlíčky. Vezměte modrou a udělejte dva modré uzlíčky. Na konec vezměte tmavo modrou bavlnku a udělejte jeden tmavo modrý uzlíček.

náramek světýlka - návod Potom budete vázat zprava do leva. Vezměte černou bavlnku a udělejte devět černých uzlíčků, jeden tmavo modrý a jeden černý. Vezměte šedou bavlnku a udělejte sedm šedých uzlíčků, jeden modrý a dva šedivé. Potom vezměte hnědou bavlnku a udělejte pět hnědých uzlíčků, jeden tmavo zelený a tři hnědé. Vezměte červenou bavlnku a udělejte tři červené uzlíčky, jeden zelený a čtyři červené uzlíčky. Dál udělejte jeden oranžový, jeden žlutý a pět oranžových uzlíčků. Potom vezměte zlatou bavlnku, udělejte čtyři zlaté uzlíčky, jeden tmavo modrý a jeden zlatý. Teď si vezměte žlutou bavlnku. Udělejte dva žluté uzlíčky, jeden modrý a dva žluté uzlíčky. Pak vezměte světle zelenou bavlnku. Udělejte čtyři světle zelené uzlíčky. Vezměte zelenou bavlnku a udělejte tři zelené uzlíčky. Vezměte modrou a udělejte dva modré uzlíčky. Na konec vezměte tmavo modrou bavlnku a udělejte jeden tmavo modrý uzlíček.

Nakonec z nití uvažte copánek, rozvažte uzel na začátku a uvažte copánek i tam. Tyto copánky slouží k zavázání na ruku.