náramky z bavlnek

Náramky přátelství z bavlnek


Návody na náramky

Návod na náramek spirála

náramky přátelství z bavlnek - spirála

Náramek spirála patří mezi středně těžké. Procvičíte si na něm všechny typy uzlíčků. Jeho základem je proužkový náramek. Na náramek budete potřebovat 2 barvy bavlnek. Já jsem použila tmavě fialovou a bílou. Každou barvu si nastřihněte osmkrát, asi 10cm od konce zauzlujte, pomocí zavíracího špendlíku si náramek přichyťte k podložce.

Nejdříve si seřaďte bavlnky tak, že nejdříve dejte všech osm fialových bavlnek nalevo a všech osm bílých bavlnek napravo.

Nejdříve uděláme levou stranu(fialové bavlnky). Z fialových bavlnek vytáhněte jednu (co nejvíc vpravo) a udělejte s ní jeden zpětný uzlíček zprava doprava kolem všech fialových bavlnek (7 nití). Potom tuto fialovou bavlnku odložte doprava a nechte ji tam (v této části se s ní už vázat nebude). Potom vezměte další fialovou bavlnku (co nejvíc vpravo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých fialových bavlnek (6 nití). Tuto fialovou bavlnku odložte doprava. Potom vezměte další fialovou bavlnku (co nejvíc vpravo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých fialových bavlnek (5 nití). Tuto fialovou bavlnku odložte doprava. Potom vezměte další fialovou bavlnku (co nejvíc vpravo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých fialových bavlnek (4 nitě). Tuto fialovou bavlnku odložte doprava. Potom vezměte další fialovou bavlnku (co nejvíc vpravo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých fialových bavlnek (3 nitě). Tuto fialovou bavlnku odložte doprava. Potom vezměte další fialovou bavlnku (co nejvíc vpravo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých fialových bavlnek (2 nitě). Tuto fialovou bavlnku odložte doprava. Nakonec udělejte fialovou bavlnkou (co nejvíc vpravo) zpětný uzlík zprava doprava kolem poslední fialové bavlnky.

Nyní uděláme pravou stranu(bílé bavlnky). Z bílých bavlnek vytáhněte jednu (co nejvíc vlevo) a udělejte s ní jeden zpětný uzlíček zleva dolevva kolem všech bílých bavlnek (7 nití). Potom tuto bílou bavlnku odložte doleva a nechte ji tam (v této části se s ní už vázat nebude). Potom vezměte další bílou bavlnku (co nejvíc vlevo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých bílých bavlnek (6 nití). Tuto bílou bavlnku odložte doleva. Potom vezměte další bílou bavlnku (co nejvíc vlevo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých bílých bavlnek (5 nití). Tuto bílou bavlnku odložte doleva. Potom vezměte další bílou bavlnku (co nejvíc vlevo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých bílých bavlnek (4 nitě). Tuto bílou bavlnku odložte doleva. Potom vezměte další bílou bavlnku (co nejvíc vlevo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých bílých bavlnek (3 nitě). Tuto bílou bavlnku odložte doleva. Potom vezměte další bílou bavlnku (co nejvíc vlevo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých bílých bavlnek (2 nitě). Tuto bílou bavlnku odložte doleva. Nakonec udělejte bílou bavlnkou (co nejvíc vlevo) zpětný uzlík zleva doleva kolem poslední bílé bavlnky.

náramek spirála - návod Teď už můžete uvázat samotný vzor. Váže se vlastně jako proužky zleva doprava a vzor vzniká překrýváním uzlíčků. Překrytý uzlíček se udělá tak, že uvážete uzlíček zprava doleva spodní nití přes nit horní(normální uzlíček se váže horní nití zleva doprava přes nit spodní).

Nyní budete dělat levý bílý okraj. Vezměte dvě bavlnky úplně z leva. Tou co je víc napravo, udělejte zpětný uzlíček zprava doprava a přidejte ji k bavlnce, přes kterou jste ten uzlíček vázali. Potom vezměte další bílou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zprava doprava kolem bavlnek nalevo (2 nitě). Potom vezměte další bílou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zprava doprava kolem bavlnek nalevo (3 nitě). Potom vezměte další bílou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zprava doprava kolem bavlnek nalevo (4 nitě). Potom vezměte další bílou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zprava doprava kolem bavlnek nalevo (5 nití). Potom vezměte další bílou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zprava doprava kolem bavlnek nalevo (6 nití). Potom vezměte další bílou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zprava doprava kolem bavlnek nalevo (7 nití).

Nyní budete dělat pravý fialový okraj. Vezměte dvě bavlnky úplně z prava. Tou co je víc nalevo, udělejte zpětný uzlíček zleva doleva a přidejte ji k bavlnce, přes kterou jste ten uzlíček vázali. Potom vezměte další fialovou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zleva doleva kolem bavlnek napravo (2 nitě). Potom vezměte další fialovou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zleva doleva kolem bavlnek napravo (3 nitě). Potom vezměte další fialovou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zleva doleva kolem bavlnek napravo (4 nitě). Potom vezměte další fialovou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zleva doleva kolem bavlnek napravo (5 nití). Potom vezměte další fialovou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zleva doleva kolem bavlnek napravo (6 nití). Potom vezměte další fialovou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zleva doleva kolem bavlnek napravo (7 nití).

Nyní uděláme levou stranu(bílé bavlnky). Z bílých bavlnek vytáhněte jednu (co nejvíc vpravo) a udělejte s ní jeden zpětný uzlíček zprava doprava kolem všech bílých bavlnek (7 nití). Potom tuto bílou bavlnku odložte doprava a nechte ji tam (v této části se s ní už vázat nebude). Potom vezměte další bílou bavlnku (co nejvíc vpravo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých bílých bavlnek (6 nití). Tuto bílou bavlnku odložte doprava. Potom vezměte další bílou bavlnku (co nejvíc vpravo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých bílých bavlnek (5 nití). Tuto bílou bavlnku odložte doprava. Potom vezměte další bílou bavlnku (co nejvíc vpravo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých bílých bavlnek (4 nitě). Tuto bílou bavlnku odložte doprava. Potom vezměte další bílou bavlnku (co nejvíc vpravo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých bílých bavlnek (3 nitě). Tuto bílou bavlnku odložte doprava. Potom vezměte další bílou bavlnku (co nejvíc vpravo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých bílých bavlnek (2 nitě). Tuto bílou bavlnku odložte doprava. Nakonec udělejte bílou bavlnkou (co nejvíc vpravo) zpětný uzlík zprava doprava kolem poslední bílé bavlnky.

Nyní uděláme pravou stranu(fialové bavlnky). Z fialových bavlnek vytáhněte jednu (co nejvíc vlevo) a udělejte s ní jeden zpětný uzlíček zleva doleva kolem všech fialových bavlnek (7 nití). Potom tuto fialovou bavlnku odložte doleva a nechte ji tam (v této části se s ní už vázat nebude). Potom vezměte další fialovou bavlnku (co nejvíc vlevo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých fialových bavlnek (6 nití). Tuto fialovou bavlnku odložte doleva. Potom vezměte další fialovou bavlnku (co nejvíc vlevo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých fialových bavlnek (5 nití). Tuto fialovou bavlnku odložte doleva. Potom vezměte další fialovou bavlnku (co nejvíc vlevo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých fialových bavlnek (4 nitě). Tuto fialovou bavlnku odložte doleva. Potom vezměte další fialovou bavlnku (co nejvíc vlevo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých fialových bavlnek (3 nitě). Tuto fialovou bavlnku odložte doleva. Potom vezměte další fialovou bavlnku (co nejvíc vlevo) a udělejte s ní zpětný uzlíček kolem zbylých fialových bavlnek (2 nitě). Tuto fialovou bavlnku odložte doleva. Nakonec udělejte fialovou bavlnkou (co nejvíc vlevo) zpětný uzlík zleva doleva kolem poslední fialové bavlnky.

náramek spirála - návod Nyní udělejte druhou spirálu.

Nyní budete dělat levý fialový okraj. Vezměte dvě bavlnky úplně z leva. Tou co je víc napravo, udělejte zpětný uzlíček zprava doprava a přidejte ji k bavlnce, přes kterou jste ten uzlíček vázali. Potom vezměte další fialovou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zprava doprava kolem bavlnek nalevo (2 nitě). Potom vezměte další fialovou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zprava doprava kolem bavlnek nalevo (3 nitě). Potom vezměte další fialovou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zprava doprava kolem bavlnek nalevo (4 nitě). Potom vezměte další fialovou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zprava doprava kolem bavlnek nalevo (5 nití). Potom vezměte další fialovou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zprava doprava kolem bavlnek nalevo (6 nití). Potom vezměte další fialovou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zprava doprava kolem bavlnek nalevo (7 nití).

Nyní budete dělat pravý bílý okraj. Vezměte dvě bavlnky úplně z prava. Tou co je víc nalevo, udělejte zpětný uzlíček zleva doleva a přidejte ji k bavlnce, přes kterou jste ten uzlíček vázali. Potom vezměte další bílou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zleva doleva kolem bavlnek napravo (2 nitě). Potom vezměte další bílou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zleva doleva kolem bavlnek napravo (3 nitě). Potom vezměte další bílou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zleva doleva kolem bavlnek napravo (4 nitě). Potom vezměte další bílou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zleva doleva kolem bavlnek napravo (5 nití). Potom vezměte další bílou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zleva doleva kolem bavlnek napravo (6 nití). Potom vezměte další bílou bavlnku a udělejte s ní zpětný uzlíček zleva doleva kolem bavlnek napravo (7 nití).

Tento postup opakujte dokud nebude náramek dost dlouhý.

Nakonec z nití uvažte copánek, rozvažte uzel na začátku a uvažte copánek i tam. Tyto copánky slouží k zavázání na ruku.