náramky z bavlnek

Náramky přátelství z bavlnek


Návody na náramky

Návod šipkový náramek

náramky přátelství z bavlnek -  šipky

Šipkový náramek z bavlnek patří mezi snadné. Procvičíte si na něm uzlíčky vázané doleva i doprava. Na náramek budete potřebovat šest různobarevných bavlnek. Já jsem použila bavlnku zelenou, bílou, růžovou, tmavě fialovou, světle fialovou a světle žlutou. Každou barvu si nastřihněte dvakrát, asi 10cm od konce zauzlujte, pomocí zavíracího špendlíku si náramek přichyťte k podložce a seřaďte si bavlnky podle nákresu.

náramek šipkový - návod Tento náramek se váže stejně jako obyčejný šipkový náramek.

Nejdříve udělejte zelenou nití zleva pět uzlíčků doprava a potom zelenou bavlnkou z prava pět uzlíčků doleva. Tyto dvě zelené bavlnky spojte středovým uzlíkem (jakýkoliv uzlík). Pokračujte bílou bavlnkou zleva pěti uzlíčky doprava a bílou bavlnkou zprava pěti uzlíčky doleva. Tyto dvě bílé bavlnky spojte středovým uzlíčkem. Potom udělejte růžovou bavlnkou zleva pět uzlíčků doprava a růžovou bavlnkou z prava pět uzlíčků doleva. Tyto dvě růžové bavlnky spojte středovým uzlíčkem. Potom udělejte tmavě fialovou bavlnkou zleva pět uzlíčků doprava a tmavě fialovou bavlnkou z prava pět uzlíčků doleva. Tyto dvě tmavě fialové bavlnky spojte středovým uzlíčkem.Potom udělejte světle fialovou bavlnkou zleva pět uzlíčků doprava a světle fialovou bavlnkou z prava pět uzlíčků doleva. Tyto dvě světle fialové bavlnky spojte středovým uzlíčkem. Nakonec udělejte světle žlutou bavlnkou zleva pět uzlíčků doprava a světle žlutou bavlnkou zprava pět uzlíčků doleva. Tyto dvě světle žluté bavlnky spojte středovým uzlíčkem.

Tento postup opakujte dokud nebudete mít náramek dost dlouhý. Já ho dělala celkem dvanáctkrát. Nakonec z nití uvažte copánek, rozvažte uzel na začátku a uvažte copánek i tam. Tyto copánky slouží k zavázání náramku z bavlnek na ruku.