náramky z bavlnek

Náramky přátelství z bavlnek


Návody na náramky

Návod na různě proužkový náramek

jeden z nejstarších dochovaných náramků

Různě proužkový náramek patří mezi snadné. Procvičíte si na něm uzlíčky vázané doleva. Jeho základem je proužkový náramek. Na náramek budete potřebovat tři různobarevné bavlnky. Já jsem použila bavlnku růžovou, modrou a oranžovou. Každou barvu si nastřihněte třikrát, asi 10cm od konce zauzlujte, pomocí zavíracího špendlíku si náramek přichyťte k podložce a seřaďte si bavlnky podle nákresu.

náramek různé šířky proužků - návod Tento náramek se váže stejně jako obyčejný proužkový náramek. Jediný rozdíl je v tom, že tady použijeme každou barvu dvakrát za sebou za sebou a pak ještě každou samostatně.

Celou dobu budeme vázat zleva do prava. Nejdříve udělejte dvě řady růžovými bavlnkami. To znamená že nejdřív uvážete první růžovou osm růžových uzlíčků. Potom druhou růžovou bavlnkou zase osm růžových uzlíčků. Dále udělejte dvě řady proužkového vzoru modrými bavlnkami. To znamená že nejdřív uvážete první modrou osm růžových uzlíčků. Potom druhou modrou bavlnkou zase osm modrých uzlíčků. Taď uvážete dvě řady oranžovými bavlnkami. To znamená že nejdřív uvážete první oranžovou osm oranžových uzlíčků. Potom druhou oranžovou bavlnkou zase osm oranžových uzlíčků.

Teď udělejte tři řady proužkového vzoru. To je nejdřív růžovou bavlnkou osm růžových uzlíčků, potom modrou bavlnkou osm modrých uzlíčků a nakonec oranžovou bavlnkou osm oranžových uzlíčků

Tento postup opakujte dokud nebudete mít náramek dost dlouhý. Já ho dělala celkem sedmkrát. Nakonec z nití uvažte copánek, rozvažte uzel na začátku a uvažte copánek i tam. Tyto copánky slouží k zavázání na ruku.