náramky z bavlnek

Náramky přátelství z bavlnek


Návody na náramky

Návod na oranžovo modrý náramek

náramky přátelství z bavlnek - oranžovo modrý

Tento náramek patří mezi těžké. Procvičíte si na něm uzlíčky vázané do prava, do leva i zpětné. Na náramek budete potřebovat deset bavlnek. Já jsem použila bavlnky tmavě modrou, světle modrou, červenou, oranžovou a žlutou. Každou barvu si nastřihněte dvakrát, asi 10cm od konce zauzlujte, pomocí zavíracího špendlíku si náramek přichyťte k podložce a seřaďte si bavlnky podle nákresu.

POZOR!!! Na tomhle náramku se uprostřed v některých místech vynechávají uzlíčky. Prakticky to bude při dělání náramku vypadat tak, že si náramek občas rozdělíte na dva náramky a pak zase spojíte. V náramku tak vznikne mezera.

POZOR!!! Uzlíčky které jsou v návodu znázorněny dvěma barvami se pletou jedním půluzlíčkem horní barvou a druhým půluzlíčkem spodní barvou. Typ uzlíčku je v tomto případě vždy zpětný. Prakticky to znamená, že pokud je na obrázku horní půlka uzlíčku tmavě modrá a dolní světle modrá a tmavě modrá vstupuje i vystupuje vlevo a světle modrá vpravo, tak nejdřív vezmete tmavě modrou bavlnku zleva a uděláte s ní jeden půluzlíček doprava a bavlnku vrátíte vlevo. Potom vezmete světle modrou bavlnku z prava a uděláte s ní jeden půluzlíček doleva a bavlnku vrátíte do prava.

náramek oranžovo modrý - návod

Nakonec z nití uvažte copánek, rozvažte uzel na začátku a uvažte copánek i tam. Tyto copánky slouží k zavázání na ruku.