náramky z bavlnek

Náramky přátelství z bavlnek


Návody na náramky

Návod na náramek široké pruhy

široké pruhy

Náramek široké pruhy patří mezi jednoduché. Procvičíte si na něm uzlíčky vázané do prava. Jeho základem je proužkový náramek. Na náramek budete potřebovat 3 různobarevné bavlnky. Já jsem použila bavlnku žlutou, oranžovou a červenou. Každou barvu si nastřihněte čtyřikrát, asi 10cm od konce zauzlujte, pomocí zavíracího špendlíku si náramek přichyťte k podložce a seřaďte si bavlnky podle nákresu.

náramek široké pruhy - návod Tento náramek se váže stejně jako obyčejný proužkový náramek. Jediný rozdíl je v tom, že tady použijeme stejnou barvu několikrát za sebou.

Nejdřív udělejte čtyři řady proužkového vzoru žlutými bavlnkami, to je první žlutou bavlnkou jedenáct uzlíčků do prava, druhou žlutou bavlnkou jedenáct uzlíčků do prava, třetí žlutou bavlnkou jedenáct uzlíčků do prava a čtvrtou žlutou bavlnkou jedenáct uzlíčků do prava.

Potom udělejte čtyři řady proužkového vzoru oranžovými bavlnkami, to je první oranžovou bavlnkou jedenáct uzlíčků do prava, druhou oranžovou bavlnkou jedenáct uzlíčků do prava, třetí oranžovou bavlnkou jedenáct uzlíčků do prava a čtvrtou oranžovou bavlnkou jedenáct uzlíčků do prava.

Nakonec udělejte čtyři řady proužkového vzoru červenými bavlnkami, to je první červenou bavlnkou jedenáct uzlíčků do prava, druhou červenou bavlnkou jedenáct uzlíčků do prava, třetí červenou bavlnkou jedenáct uzlíčků do prava a čtvrtou červenou bavlnkou jedenáct uzlíčků do prava.

Tento postup opakujte tak dlouho dokud nebudete mít náramek dost dlouhý. Já jsem tento vzoreček uvázala celkově čtyřikrát. Na obou koncích náramku uvažte copánky, které slouží k zavázání náramku na ruku.